Historia sztuki dla antykwariuszy, kolekcjonerów, ebenistów : meble i architektura

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 105

Ten sprawdzony w wielu krajach podręcznik dla antykwariuszy, kolekcjonerów i ebenistów teraz ukazuje się w nowym, rozszerzonym wydaniu.

Rozwój meblarstwa i kultury wyposażania wnętrz dokonuje się w ścisłym związku z rozwojem poszczególnych stylów oraz z warunkami kulturowymi, gospodarczymi i społecznymi każdej z epok. Opisy i rysunki mebli, budowli oraz detali ornamentacyjnych wyraźnie ukazują te związki i wpisują je w historię europejskiej sztuki. Książka przedstawia nie tylko epoki historyczne, ukazuje także różnorodne nurty w najnowszych dziejach wzornictwa.

• przewodnik po historii stylów od antyku po współczesność
  • polecany
  • uczniom,
  • studentom i nauczycielom szkół