dzieci słuchają

W Tygodniu Bibliotek 14 maja 2024 roku gościłyśmy w progach naszej biblioteki grupę „Żabek” i „Ważek” z Przedszkola nr 16 w Koszalinie. Lekcja biblioteczna odbyła się w ramach integracji społecznej i wymiany doświadczeń różnych grup wiekowych. Członkowie Koszalińskiej Akademii Seniora Pani Zofia, Pan Stanisław i Pan Stefan oraz przyjaciółka koszalińskich przedszkoli i bibliotek Pani Bożena Kaczmarek przeczytali przedszkolakom książki „Nie lubię książek. Koniec. Kropka” i „Życie listka”, które wprowadziły dzieci w świat przyrody i zwierząt. Przedszkolaki starały się odpowiedzieć na pytanie „czy zwierzęta rozmawiają”, jaki jest ich sekretny język i czy my ludzie potrafimy je zrozumieć. Podczas zajęć dzieci miały okazję pogłaskać i dać smakołyk psu Luna z Atelier Nauki i Zabawy „Rozwiń Skrzydła”. Pani Zosia i Luba opowiedziały o dogoterapii i pokazały jaką przyjąć pozycję ciała w razie ataku psa. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały 2 piękne piosenki, które przygotowują na Dzień Matki. To był super spędzony czas, pełen pozytywnych emocji i obfitujący w ciekawe informacje ze świata natury. DZIĘKUJEMY !!!

pani Bożena Kaczmarek czyta książkę
dzieci bawią się z Luną
Luna z panią Zofią
Pan Stanisław opowiada dzieciom o rozmowach zwierząt