Ekslibrisy Bolesława Gilewicza

Dotarła do nas smutna wiadomość, że odszedł Bolesław Gilewicz, ceniony artysta i pedagog.

Z Koszalinem związany od zawsze, z krótką przerwą na studia w Toruniu. Przez wiele lat prowadził pracownię snycerstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych oraz był wieloletnim dyrektorem Państwowego Ogniska Kultury Plastycznej. Choć szkolił wielu nauczycieli plastyki, to najbardziej lubił pracować z dziećmi i młodzieżą. Jego specjalnością była grafika. Był autorem kilkuset ekslibrisów, wykonanych zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji. Na przełomie lat 80. i 90. wykonał kilkadziesiąt znaków własnościowych dla bibliotek byłego województwa koszalińskiego. W zbiorach Koszalińskiej Biblioteki Publicznej znajduje się zbiór ponad stu wykonanych przez niego ekslibrisów.

Do bliskich Bolesława Gilewicza kierujemy najszczersze wyrazy współczucia.