Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają na 21. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Hasło tegorocznej edycji to ,,Efekt Motyla''.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną 44 filmy. W konkursie weźmie udział 6 filmów amatorskich, 13 fabularnych i 18 dokumentalnych, pokażemy także 7 filmów pozakonkursowych. Będą to filmy z Francji, Indonezji, Iranu, Chin, Polski, Ukrainy, Litwy, Węgier, Izraela, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Holandii, USA, Meksyku, Chile i Szwajcarii.

Inauguracja festiwalu odbędzie się 3 września o godz 18:00. Podczas otwarcia widzowie będą mieli okazję zobaczyć film pt. "Posłuchaj, co chcę ci powiedzieć" (Just Hear Me Out), reż. Małgorzata Imielska, Polska 2024, 76 min. Po projekcji odbędzie się spotkanie z jego twórcami.

Jak co roku festiwal będzie też obfitował w wydarzenia towarzyszące:

• konferencja naukowa "Filmowe i medialne oblicza niepełnosprawności. Autokreacje – Autonomie – Autorytety",
  • spotkanie z gośćmi w Zakładzie Karnym Żywa Lekcja Wychowawcza z Tomaszem Hamerlakiem i Angeliką Chrapkiewicz-Gądek,
  • spektakl Teatru Dialog pod tytułem ,,Nie czekaj, zacznij żyć’,
  • warsztaty dostępności savoir-vivre prowadzone przez Eugeniusza Gordziejuka,
  • debata filmowa ,,Łączy Nas Kino’’, którą poprowadzi Łukasz Maciejewski,
  • spotkanie z aktorami Krzysztofem Majchrzakiem i Edytą Jungowską.

Ponadto w piątek odbędą się panele partnerów festiwalu:

10:00 Panel Domu Seniora JASO,

12:00 Panel Gminy Kołobrzeg - Aktywny Wypoczynek Bez Barier,

13:00 ZUS i Urząd Pracy z propozycjami aktywizacji osób z niepełnosprawnościami.

Uroczystą galę zakończenia festiwalu Integracja Ty i Ja (6.09 o godz 18:00) uświetni zespół ''Piramidy'', który przypomni utwory z najbardziej znanych filmów w historii kina. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Szczegółowy program będzie dostępny na stronie www i fanpage'u festiwalu.

Zapraszamy!