Uczestnicy finału Powiatowego konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania 2024

Z radością informujemy, że 9 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał Powiatowego konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania. W XXIII edycji konkursu czytaliśmy utwory Kornela Makuszyńskiego w 140. rocznicę urodzin autora. W dwóch kategoriach rywalizowało 41. uczestników ze szkół podstawowych Koszalina i powiatu.

W kategorii Lektorów młodszych:

Mistrzynią Pięknego Czytania 2024 została Teresa Szelągowska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie

Wicemistrzynią – Nikola Wegner ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Koszalinie

W kategorii Lektorów starszych:

Mistrzem Pięknego Czytania 2024 został Borys Szlachcikowski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie

Wicemistrzynią – Martyna Goławska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie

Ponadto wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Dyrektor biblioteki Dariusz Pawlikowski otwiera powiatowy konkurs Mistrzowie Pieknego Czytania
Jurorki i Mistrzyni Pięknego Czytania
Jurorki, dyrektor KBP i Wicemistrzyni Pięknego Czytania