XIII edycja Narodowego Czytania - zdjęcie grupowe.

W sobotę 7 września w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XIII edycja Narodowego Czytania. Jest to akcja, która ma na celu promocję czytelnictwa oraz polskiego dziedzictwa literackiego. W tym roku utworem, który wybrzmiał w czytelni KBP – był ,,Kordian" Juliusza Słowackiego, utwór głęboko wpisujący się w dyskurs romantyzmu europejskiego.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. We wspólnym czytaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Koszalina – Sebastian Tałaj, Posłanka na Sejm RP – Barbara Grygorcewicz, Dyrektorka Archiwum Państwowego w Koszalinie – Katarzyna Królczyk, Reżyserka Ewa Czapik - Kowalewska, Kierownik Artystyczny Bałtyckiego Teatru Dramatycznego – Tomasz Ogonowski, Kierownik Działu Sztuki Współczesnej Muzeum w Koszalinie – Łukasz Rozmarynowski, aktorki i aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich oraz z Teatru ,,Zwierciadło", a także chętni mieszkańcy Koszalina.

Dziękujemy bardzo wszystkim gościom i uczestnikom za udział w tegorocznej akcji Narodowe Czytanie!

XIII edycja Narodowego Czytania - Sebastian Tałaj podpisuje plakat.
XIII edycja Narodowego Czytania - widownia.
XIII edycja Narodowego Czytania - Tomasz Ogonowski i Ewa Czapik-Kowalewska.
XIII edycja Narodowego Czytania - widownia.
XIII edycja Narodowego Czytania - aktorzy i aktorka.
XIII edycja Narodowego Czytania