Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela

ogłasza nabór na stanowisko młodszy bibliotekarz

Ogólny zakres obowiązków

  • obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów bibliotecznych
  • koordynowanie i prowadzenie bieżącej ewidencji zobowiązań czytelników, realizacja zamówień
  • organizacja i prowadzenie edukacji czytelniczej dla szkół i przedszkoli oraz zajęć dla dorosłych
  • dbałość o zapewnienie właściwego poziomu obsługi bibliotecznej użytkowników
  • organizowanie wystaw

Oczekiwania wobec kandydata do pracy:

  • wykształcenie minimum średnie, preferowane wyższe kierunkowe z obszarów informacji naukowej, bibliotekoznawstwa lub humanistyczne
  • umiejętność pracy w grupie oraz samodzielnej organizacji pracy własnej
  • znajomość literatury i orientacja na rynku wydawniczym
  • biegła znajomość obsługi komputera, znajomość pakietu MS Office, urządzeń biurowych i multimedialnych
  • kreatywność, bardzo dobre umiejętności komunikacyjne oraz wysoka kultura osobista
  • dyspozycyjność
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

Warunki i miejsce pracy:

  • umowa o pracę od listopada 2024 r. na okres próbny, docelowo na czas nieokreślony, pełny wymiar czasu pracy
  • miejsce pracy: Filia nr 3, ul. Młyńska 12 oraz Filia nr 15, ul. Sucharskiego 5e/21
  • stanowisko pracy związane z pracą przy monitorze ekranowym, co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy
  • godziny pracy: 8:00-16:00 oraz 10:00-18:00
  • wynagrodzenie w kwocie brutto w wysokości od 4.300,00 zł do 5.160,00 zł, w zależności od posiadanego stażu pracy (wynagrodzenie zasadnicze 4.300,00 plus dodatek za wysługę lat do 20 % wynagrodzenia zasadniczego).

Oferujemy:

  • pracę w samorządowej instytucji kultury
  • ciekawe środowisko pracy
  • stabilną pracę w dobrej atmosferze
  • możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych
  • świadczenia socjalne (m.in. dofinansowanie do wypoczynku)
  • nagrody okolicznościowe, nagrody jubileuszowe

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny
  • życiorys (CV)
  • podpisane oświadczenie o treści: w załaczniku
  • na etapie rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami - zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189 a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r., poz. 1939 t.j.) lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego albo oświadczenie o państwie lub państwach, w których kandydat/kandydatka zamieszkiwał/ zamieszkiwała w ciągu ostatnich 20 lat, innych niż Rzeczpospolita Polska i państwo obywatelstwa, wraz z informacją z rejestrów karnych tych państw uzyskiwaną do celów działalności zawodowej lub wolontariackiej związanej z kontaktami z dziećmi (art. 21 ust. 3 ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich)

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji do 18 października 2024 r. (decyduje data wpływu do siedziby Biblioteki).

Wymagane dokumenty można dostarczyć:

  • osobiście do Biblioteki Głównej przy pl. Polonii 1 (parter – portiernia/szatnia)
  • pocztą na adres: 75-415 Koszalin, pl. Polonii 1 (z dopiskiem na kopercie „Dotyczy naboru na stanowisko „bibliotekarz”)

Uwaga: aplikacje przesłane bez klauzuli zgody zostaną usunięte i nie będą brały udziału w procesie rekrutacyjnym.

Nabór zostanie przeprowadzony na podstawie analizy wykształcenia i dotychczasowego przebiegu pracy zawodowej kandydatów oraz w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną z wybranymi kandydatami. Po weryfikacji Państwa dokumentów wyłonieni kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie lub mejlowo o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Dyrektor zastrzega sobie prawo zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne tylko wybranych kandydatów.

Nadesłanych ofert nie zwracamy.

Jeżeli Pani/Pan wyraża zgodę na przetwarzanie oferty pracy na potrzeby przyszłych rekrutacji, to prosimy o dołączenie oświadczenia zgody na przetwarzanie danych osobowych według poniższego wzoru. Podpisanie oświadczenia zgody na przetwarzanie danych osobowych pozwoli na przetwarzanie oferty pracy na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 6 miesięcy.

Informujemy, że w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela obowiązują Procedury zgłoszeń wewnętrznych oraz podejmowania działań następczych, udostępnione na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.koszalin.pl, w zakładce Biblioteka>Cennik i regulaminy: www.biblioteka.koszalin.pl/biblioteka/cennik-i-regulaminy/procedura-zgloszen-wewnetrznych-oraz-podejmowania-dzialan-nastepczych-obowiazujaca-w-kbp

ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano
Oświadczenia od kandydatów 35