5 października, w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z Kulturą” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, KBP przygotowała bogatą ofertę wydarzeń dla koszalińskich seniorów. Celem akcji było zachęcenie osób starszych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i rozwijania swoich pasji.

Uczestnicy mieli okazję m.in wziąć udział w spotkaniu autorskim z koszalińską autorką Danutą Rogalską oraz wysłuchać interesującego wykładu przedstawicielek Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat rozwoju osobistego i motywacji osób starszych.

W ramach Bibliotekogrania, grupa Planszówki Koszalin zaprosiła seniorów do wspólnych rozgrywek gier planszowych, które świetnie zintegrowały uczestników i zapewniły im dobrą zabawę. Popularnymi atrakcjami okazały się także oprowadzania po Bibliotece Głównej oraz spacer po Koszalinie śladami dziejów miasta.

Wydarzenie było również doskonałą okazją do promocji klubów działających przy filiach Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, które zachęcały do udziału w spotkaniach rozwijających różnorodne pasje. Działania uatrakcyjniły występy wokalne zespołów Koszalińskiej Akademii Seniora oraz „Jarzębiny” ze Świeszyna.

„Weekend Seniora” zakończył się wyjątkowym spektaklem przygotowanym przez Stowarzyszenie VivaMy pt. „Kobieta w poezji na przestrzeni wieków”.

Dziękujemy Wam za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez KBP!