13 maja 2024 r. o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Wzorem lat ubiegłych na świętowanie zaprosiliśmy wspólnie z Koszalińską Biblioteką Publiczną bibliotekarzy z miasta i powiatu oraz przedstawicieli lokalnych władz. W tym roku hasłem przewodnim było: "Biblioteka - miejsce na czasie", a jego humorystyczną i refleksyjną interpretacją zajął się w swoim wystąpieniu członek naszego Koła Aleksander Trembowiecki. Tegoroczne spotkanie było okazją do zapełnienia kolejnych stron w Księdze zasłużonych pracowników bibliotek publicznych Koszalina i powiatu koszalińskiego. Jej trzy kolejne karty zajęły bibliotekarki z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, które w lutym tego roku po wielu latach pracy przeszły na emeryturę. Były to: Wanda Budnik, Ewa Chruściana oraz Urszula Staszak. Na koniec nie zabrakło również dyplomów i nagród książkowych dla członkiń i członka Koła nr 1, którzy w bieżącym roku obchodzili bądź obchodzić będą jubileusze swojej pracy, tj. Anna Sagan (dargińska filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach) oraz Mariusz Weltrowski, Anna Kowal, Barbara Lorenc-Rymarczyk, Dorota Adamczyk, Dorota Łobacz i Ewa Chruściana (Koszalińska Biblioteka Publiczna).

Po części głównej uroczystości Przewodniczący Koła nr 1 Piotr Saporowski, laureat tegorocznej nagrody Bibliotekarza Roku 2023 Województwa Zachodniopomorskiego, zaprosił zgromadzonych na tort i poczęstunek.

W drugiej części imprezy odbył się wykład Huberta Teicherta "Analiza transakcyjna a zyskanie balansu życiowego", który zachwycił wszystkich przybyłych.

Wystąpienie Piotra Saporowskiego
Hasło: Biblioteka - miejsce na czasie w interpretacji Aleksandra Trembowieckiego
Wanda Budnik wpisuje się do Księgi zasłużonych pracowników bibliotek publicznych Koszalina i powiatu koszalińskiego
Ewa Chruściana wpisuje się do Księgi zasłużonych pracowników bibliotek publicznych Koszalina i powiatu koszalińskiego